Uproszczone procduy

Proponujemy usługi transportowe szyte na miarę – bez względu na to, czy interesuje Państwa transport drobnicowy, całościowy czy specjalistyczny, dobierzemy optymalne rozwiązanie logistyczne,

Bezpieczeństwo

Dysponujemy rozległym i zaawansowanym taborem pojazdów ciężarowych. To markowe, w pełni sprawne pojazdy z nowych roczników, których specyfika i wyposażenie są dostosowane do realizowania rozmaitych zadań transportowych.

Zawsze na czas

Gwarantujemy wysoki poziom usług logistycznych i spedycyjnych oraz porad dotyczących transportu różnych rodzajów ładunków, w tym spedycji ładunków nadgabarytowych.

Domestic and international logistics

Kompleksowa obsługa w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej.

Firma T.S. TRANSPED SP. Z O.O. istnieje na rynku od 1995 roku i od początku działalności nasza spółka oferuje szeroką gamę usług spedycyjnych oraz doradztwo w zakresie transportu i usług agencji celnej zarówno w imporcie jak i eksporcie.

Jesteśmy postrzegani na rynku, jako silny i doświadczony partner zapewniając wysoką jakość świadczonych usług o czym świadczy posiadany przez nas certyfikat AEO.

Własny tabor i doświadczenie pracowników pozwala nam na terminowe realizowanie dostaw mamy też wypracowaną sieć kontaktów z przewoźnikami, co pozwala nam każdorazowo zaproponować optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnej sytuacji.

Services

Bezpiecznie wykonujemy zlecenia w zakresie całego procesu spedycji!

Do Państwa dyspozycji T.S. TRANSPED SP. Z O.O. oddaje wykwalifikowany zespół pracowników, który gotowy jest świadczyć usługi o najwyższym standardzie.Kompetentny personel w ramach świadczonych usług zajmie się doborem najbardziej efektywnych rozwiązań logistycznych i dogodnej opcji przesłania towaru, aby Państwa produkt bezpiecznie trafił do celu.Pomoże w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, zajmie się wszelkimi formalnościami, zaplanuje najbardziej optymalną trasę a także wybierze odpowiedni środek transportu.

Doświadczeni spedytorzy doradzą Ci w trudnych kwestiach branży spedycyjnej i transportowej.

Oferujemy

 1. Organizację transportów morskich kontenerów i drobnicy.
 2. Organizację transportów lądowych kontenerów i drobnicy.
 3. Organizację transportów multimodalnych.
 4. Obsługę kontroli fitosanitarnej, weterynaryjnej, sanepid.
 5. Odprawy celne ładunków we wszystkich procedurach.
 6. Odprawy uproszczone fiskalne w imporcie z odroczonym VAT.
 7. Doradztwo celne i doradztwo logistyczne.

Zapewniamy

 1. Doradztwo celne.
 2. Doradztwo handlowe.
 3. Organizację wszelkich formalności w imieniu Klienta.
 4. Udzielanie zabezpieczeń na czas tranzytu i w poczet należności celno–podatkowych.
 5. Współpracę z Urzędem Celnym w Gdyni, Gdańsku, Warszawie i Łodzi.

Rozliczenie VAT zgodnie z art. 33a ustawy o podatku VAT

Firma T.S. TRANSPED SP. Z O.O. Informuje o możliwości rozliczenia transakcji na podstawie art. 33a ustawy o podatku od towaru i usług. Daje to możliwość objęcia towarów importowanych procedurą dopuszczenia do obrotu na terenie kraju, z rozliczeniem VAT od importu w deklaracji VAT-7/(K), bez konieczności zapłaty podatku VAT przy odprawie celnej.

Zalety procedury

 1. Zapewnia możliwość bezgotówkowego rozliczenia podatku VAT z tytułu importu towarów dla importera z Polski,
 2. Importer rozlicza podatek VAT w deklaracji podatkowej, bez konieczności zapłaty podatku VAT przy odprawie. Importer nie musi „zamrażać” środków pieniężnych w kwotach VATu, dzięki temu może szybciej obracać swoim kapitałem,
 3. Metodę rozliczania VAT do art. 33aVAT stosuje się zarówno w odprawie importowej standardowej, jak i odprawie importowej poprzez wpis do rejestru zgłaszającego – procedura uproszczona.

Obowiązek Klienta

 1. Zarejestrowanie się jako podatnik VAT czynny,
 2. Zawiadomienie do Urzędu Skarbowego o zamiarze korzystania z rozliczenia z VAT zgodnie z art. 33a VAT,
 3. Przedłożenie do Urzędu Celno-Skarbowego, właściwego miejscowo dla podatnika oświadczenia o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie społeczne oraz o wpłatach podatków stanowiących dochód budżetu Państwa lub przedłożenie do w/w Urzędu Celno-Skarbowego zaświadczeń z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami, podatkami,
 4. Termin aktualności oświadczenia wygasa po pół roku i należy wtedy przedłożyć nowe oświadczenie o niezaleganiu, jak wyżej.

PROCEDURA UPROSZCZONA

Status AEO przynosi wiele korzyści i ułatwień dla przedsiębiorców, w tym możliwość odpraw importowych towaru  w procedurze uproszczonej.

Firma T.S. TRANSPED SP. Z O.O posiada pozwolenie na odprawy w procedurze uproszczonej (z wpisem do rejestru zgłaszającego) w wielu miejscach uznanych na terenie Trójmiasta, w tym na wszystkich terminalach kontenerowych.

W przypadku zainteresowania odprawami w procedurze uproszczonej lub/i z rozliczeniem VAT w deklaracji VAT-7, prześlemy szczegółową informację co do wymogów.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 

Kontakt

Contact

Skontaktuj się z nami już teraz

Nasze lokalizacje

 1. UL. KWIATKOWSKIEGO 60
  81-127 GDYNIA
  T: +48 58 621 36 71
  F: +48 58 621 36 70
 2. UL. ŚWIĘTEGO WOJCIECHA 10B/44
  81-347 GDYNIA
  T: +48 58 620 19 35
  F: +48 58 620 07 46

UPRZYWILEJOWANY PRZEDSIĘBIORCA AEO

Request for proposal

Please fill the form below. We will contact You and provide with details.